„SPRAWNI JAK UŁANI”

W dniu 6.11.2015 r. w naszej szkole odbył się turniej sportowy „Sprawni jak Ułani”. Była to kontynuacja uroczystości związanych z obchodami 100. rocznicy powstania 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Wzięły w nich sześcioosobowe reprezentacje wszystkich klas ze szkoły podstawowej, łącznie 17 drużyn.

Rywalizacja odbywała się pomiędzy równoległymi klasami. Drużyny rozegrały trzy konkurencje: „Sprawnościowy tor przeszkód”, „Wyścigi w workach” oraz „Bieg przez płotki”, musiały także  z rozsypanki ułożyć obrazek przedstawiającego ułana. Za zwycięstwo w danej konkurencji drużyna otrzymywała 6 p, za II miejsce 5 p., III – 4 p. itd. Sędzią głównym był Pan Krzysztof Bogdański. Współorganizatorami imprezy było 9 dziewczynek z klasy I Ga, ubranych w charakterystyczne, wojskowe marynarki: Zuzia Kozłowska, Patrycja Hiero, Kinga Oleksy, Natalia Głoniatowska, Ania Gulbierz, Gabrysia Giczewska, Julia Sołtys, Justyna Wielgat i Ania Górecka oraz 3 dziewczynki z klasy Vcs: Dominika Ostapowicz, Iza Danilczyk i Zuzia Wasilczyk. Zaangażowanie zawodników było bardzo duże, tym bardziej, że kibicowali im koledzy i koleżanki ze szkoły. Śmiechu też nie zabrakło, bo bieg w workach trochę odbiegał od naturalnego i wymagał niesamowitej koordynacji ruchowej, a   zakładanie w pośpiechu koszulek też było nie lada wyczynem.Zawodnicy z 10 zwycięskich drużyn otrzymało pamiątkowe długopisy z logo naszej szkoły.Na najbliższym szkolnym apelu rozdane zostaną pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy Izabela Chabasińska i Krzysztof Bogdański serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom i zwycięzcom. Uczennicom klasy I Ga i V Cs dziękujemy za wspaniałe prowadzenie imprezy. Panu Dariuszowi Kozłowskiemu dziękujemy za pomoc i wspaniałe tło muzyczne.

Wyniki w poszczególnych rocznikach:
Klasy czwarte:
I miejsce – klasa IV ei – 13 punktów