„Szlachetna Paczka” w Trójce

Święta Bożego Narodzenia… Wspaniały czas. Dla niektórych pełen radości, rodzinnego ciepła i obficie zastawionego stołu. Dla innych może to również okres bardzo rodzinny, ale, niestety, już o obficie zastawionym stole  trudno jest mówić.  Żeby zmienić  sytuację chociaż jednej augustowskiej rodziny, w tym roku,  pierwszy raz niektórzy nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. W dniach 8-12.12.2015r. na terenie szkoły odbyła się zbiórka pieniędzy, ubrań, artykułów  spożywczych, kosmetyków, środków czystości, zabawek, które miały trafić do  samotnej mamy z szóstką dzieci.

Efektem przeprowadzonych działań była kwota 1206 zł oraz część potrzebnych artykułów żywnościowych, ubrań i zabawek. Pieniądze zostały przeznaczone na  zakup chemii gospodarstwa domowego, artykułów żywnościowych oraz talonu na buty. Dzięki firmom Black Red White,  Media Expert oraz Aga Electronics udało się  pozyskać tablet, pada do xboxa oraz 7 krzeseł. W zbiórce uczestniczyli wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc: Ewa Kamińska, Gabriela Roszkowska, Ewelina Janiszewska, Paulina Barszczewska, Sandra Mazurowska, Monika Świątkowska. Koordynatorami akcji byli Jarosław Zyskowski, Katarzyna Kwoska i Paulina Nosalik.

Chcemy bardzo podziękować tym, którzy okazali wielkie serce i pomogli.
To  ważne, żeby w czasach, kiedy każdy pędzi w swoją stronę,
potrafić skupić się nie tylko na sobie.
Dziękujemy!!!!!

K. Kwoska, P. Nosalik, J. Zyskowski