Adventskalender

Wystawa kalendarzy adwentowych organizowana jest w  Zespole Szkół Samorządowych już od kilku lat. Biorą w niej udział głównie gimnazjaliści.

W tym roku jednak postanowiliśmy włączyć naszych młodszych wychowanków, którzy już drugi rok uczą się języka niemieckiego. Są to uczniowie z klasy III as. To dla nich w ramach zachęty został też zorganizowany konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy. Kalendarz adwentowy to tradycja, zgodnie z którą dzieci w Niemczech otrzymują 1 grudnia kalendarz z 24 okienkami, skrywającymi drobne niespodzianki. Ma on umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
Celem tej wystawy i konkursu było motywowanie do nauki języka niemieckiego, inspirowanie do pracy twórczej, rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej młodzieży i zachęcanie do samodzielnego poszukiwania informacji o kulturze i zwyczajach państw niemieckojęzycznych.
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, ilość i jakość prac bardzo pozytywnie nas zaskoczyła.
Dnia 16.12.2015 r. został rozstrzygnięty konkurs na kalendarz adwentowy „Adventskalender.
Wszystkie prace urzekały fantazją, pomysłowością i perfekcjonizmem wykonania.

I MIEJSCE:
MAGDALENA SKUPSKA
KINDA WACHOWIAK
DAMIAN OLEKSY
JULIA WAWIÓRKO

II MIEJSCE:
JUSTYNA WNUKOWSKA
ŁUKASZ SEWERYN HARASIM
BARTOSZ OLSZEWSKI
PAWEŁ BIELIŃSKI

III MIEJSCE:
JULIA ROZMYSŁOWICZ I ALEKSANDRA DOBRZYNIEWICZ

WYRÓŻNIENIE
KLAUDIA DOBROWOLSKA

Wystawę kalendarzy adwentowych na holu szkoły zorganizowała pani Urszula Kuczyńska i pani Urszula Zielińska.