KONKURS „ICH LIEBE DEUTSCH” W ZESPOLE SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH

4 maja 2016 r. odbył się kolejny szkolny konkurs języka niemieckiego „ Ich liebe Deutsch”.

Celem konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych jak również rozpowszechnianie wiedzy z zakresu znajomości kultury krajów niemieckojęzycznych oraz wyłonienie szkolnego mistrza z języka niemieckiego. Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu znajomości leksyki, gramatyki oraz znajomości kultury i zwyczajów krajów niemieckojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy IIIas (edukacja wczesnoszkolna), którzy uczą się w naszej szkole dwóch języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego. Nasze kochane dzieciaki nie mają problemu z językami obcymi. Dzięki innowacji pedagogicznej „Deutsch macht Spaẞ”, którą rozpoczniemy w roku szkolnym 2016/2017, uczniowie ci będą mogli dalej kontynuować naukę języka niemieckiego w dalszych etapach edukacji (IV-VI).
25 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.
Spośród 23 uczniów biorących udział w konkursie najlepszymi znawcami języka niemieckiego okazali się:
I miejsce: Aleksandra Dobrzyniewicz kl. IIIas
II miejsce: Julia Wawiórko kl. III as, Łukasz Seweryn Harasim kl. IIIas
III miejsce: Kinga Wachowiak kl. III as, Kacper Siemienowicz kl. III as, Bartosz Olszewski kl. III as
IV miejsce: Maja Piekarska kl. IIIas, Julia Rozmysłowicz
Triumfatorzy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe jak również gratulacje od organizatora  za szeroki zasób wiedzy. Życzymy dalszych sukcesów.
Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za hojność, a uczniom jeszcze raz gratulujemy!
Sponsorzy tegorocznego konkursu: Ambasada Niemiec, Kino Iskra- Augustów, Wydawnictwo PWN.

Organizator konkursu:
Urszula Kuczyńska