Dzień Rodziny

Dnia 15.06.2016 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie zebrały się rodziny uczniów klasy IIIas. Przybyli oni na zaproszenie swoich pociech.

Uczniowie ci pragnęli podziękować swoim rodzinom za wsparcie, miłość, zaangażowanie i cierpliwość, którą otrzymali od nich przez te trzy lata nauki. Pierwszy etap edukacji wczesnoszkolnej jest bardzo istotny. To tu nasze pociechy rozpoczynają swój tak ważny start w życiu szkolnym.

Tego dnia postanowili dać im coś, co sami przygotowali- nie były to laurki, czy drogie prezenty. Dzieciaki przygotowały coś znacznie cenniejszego (pod czujnym okiem p. Urszuli Kuczyńskiej)- wspaniałą część artystyczną z humorem. Poprzez ten pokaz nasze pociechy chciały pożegnać się z klasą III i udowodnić sobie i innym, iż są gotowe do wejścia w drugi etap edukacji, czyli do klasy czwartej.
Impreza rozpoczęła się ok. godziny 1600. Na wstępie uczniowie odegrali humorystyczne scenki z życia szkolnego oraz zaśpiewali znane nam wszystkie utwory „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” Marka Grechuty, oraz piosenkę o przemijaniu pod melodię „Ale to już było” Maryli Rodowicz. Uczniowie nasi wypadli rewelacyjnie. Na koniec wystąpił uczeń, który w rytmie hiphopu opowiedział rodzicom, cóż takiego można przeżyć w naszej szkole. Po chwili cała grupawłączyła się do wspólnego hiphopowania, dzięki temu rodzice mogli zauważyć, jak mocno zintegrowana jest nasza klasa. Trzeba przyznać uczniowie ci wykazali się talentem aktorskim jak też wokalnym.Na koniec wychowawczyni klasy przygotowała niespodziankę dla swoich wychowanków, jak również dla ich rodziców. Prezentem była prezentacja multimedialna  z podkładem muzycznym zawierająca trzy lata wspólnego szkolnego życia. Każdy rok podzielony był na pory roku dzięki czemu rodzice, jak też ich pociechy mogli zauważyć, jak zmieniali się na przestrzeni tych wspólnych lat. Nie jedna łezka się zakręciła, a że prezentacja była też stworzona z humorem, więc śmiechu było co niemiara. Jednak co miłe szybko się kończy i tak też się stało z tymi naszymi wspólnymi latami. Te trzy lata minęły bardzo szybko, mimo to jesteśmy szczęśliwi, gdyż dzięki innowacji pedagogicznej (nauka języka niemieckiego od klasy IV do VI), którą wprowadzimy do naszej szkoły od przyszłego roku szkolnego uczniowie z klasy IIIas będą mogli dalej spotykać się, spędzać czas, a co najważniejsze uczyć się, ze swoja „byłą wychowawczynią” Urszulą Kuczyńską, tyle tylko, że języka niemieckiego, a ona będzie mogła czujnym okiem już jako ich nauczyciel spoglądać na ich dalszy rozwój.

Całe te popołudnie było pełne wrażeń i na pewno pozostanie jeszcze długo w naszych małych główkach. Nasi wychowankowie wykazali się wielką odwagą, zapałem jak również talentem. Po takim dniu możemy być pewni, że poradzą sobie w czwartej klasie!

Urszula Kuczyńska