Mnie ta ziemia od innych droższa

25 maja br. nasza szkoła gościła najbardziej utalentowanych deklamatorów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu augustowskiego. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w XIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Ta ziemia od innych droższa”.

Wystąpienia recytatorów oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Beata Pilkiewicz- bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej -  oraz panie polonistki: Jadwiga Wojtkiewicz, Anna Palczewska-Ciruszys, Agnieszka Frąckiewicz i Agnieszka Korzun.

Komisja konkursowa po wysłuchaniu prezentacji wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja.

W kategorii szkoła podstawowa laureatami konkursu zostali:

• Dawid Kuprewicz - I miejsce (Szkoła Podstawowa w Jabłońskich),
  • Patrycja Niedźwiecka - II miejsce (Szkoła Podstawowa nr 2 w Augustowie),
  • Nikola Lipińska - III miejsce (Szkoła Podstawowa w Rutkach),
  • Oliwia Poniatowska - III miejsce (Szkoła Podstawowa w Janówce),
  • Jakub Zawieja- wyróżnienie (Szkoła Podstawowa w Jabłońskich).

W kategorii gimnazjum zwyciężyli:

• Julia Kopiczko - I miejsce (Gimnazjum nr 3 w Augustowie),
  •  Kamil Sławiński - II miejsce (Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym),
  •  Gabriela Małgorzata Kleczkowska - II miejsce (Gimnazjum nr 3 w Augustowie),
  • Mateusz  Olszewski- III miejsce (Społeczne Gimnazjum STO w Augustowie),
  • Barbara Pużyńska - wyróżnienie (Gimnazjum w Płaskiej),
  • Patrycja Kamińska - wyróżnienie (Gimnazjum w Janówce).

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy - podziękowania za udział, a laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Augustowa, Radę Rodziców przy ZSS oraz księgarnię Atena.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za chwile wzruszeń i zapraszamy za rok  na 20. edycję konkursu.