Poetyckie sukcesy kl. I-III

27 kwietnia 2018 r. w MDK w Augustowie odbyły się eliminacje miejskie XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…”. Od kilku lat naszą szkołę w tych eliminacjach reprezentują zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poetyckie igraszki” dla klas I-III. W tym roku, a dokładnie 13 kwietnia komisja konkursowa spośród 28 uczestników wyłoniła czterech zwycięzców.

Zostali nimi:

1. Paulina Pomichter z kl. I c  (wych. I. Czaja)
  2. Bartosz Garbowski z kl. I d  (wych. U. Kozakiewicz)
  3. Julia Bajkowska z kl. II a  (wych. B. Folejewska)
  4. Eliza Szczecina z kl. III d (wych. K. Wierzbicka)

Nasi szkolni zwycięzcy wspaniale zaprezentowali się w eliminacjach miejskich. Jesteśmy dumni, że główną nagrodę otrzymała uczennica naszej szkoły Julia Bajkowska, która recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Rozrzutny wróbel”. Bartosz Garbowski za deklamację wiersza Wandy Chotomskiej  pt. „Dwa koguty” został wyróżniony.

Trzymamy kciuki za Julkę, która będzie reprezentowała naszą szkołę i miasto 25 maja 2018 r. w eliminacjach wojewódzkich XXXI  Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…” w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury „Spodki” w Białymstoku.

Wszystkim młodym artystom, ich rodzicom i wychowawcom składamy gratulacje i podziękowania oraz życzymy dalszych sukcesów.

Iwona Czaja i Urszula Kozakiewicz