XIV Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas ,,Tak, Pomagam!”

Człowiek we współczesnym świecie nigdy nie powinien być samotny, opuszczony czy głodny, a już niedopuszczalna jest taka sytuacja w czasie jakichkolwiek świąt. Z tego powodu Caritas Polska pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób będących w trudnej sytuacji życiowej.

Z pomocą przychodzą również członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole, włączając się dwa razy w roku w ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem: "Tak. Pomagam!" organizowaną przez tą charytatywną instytucję.

7 i 8 grudnia 2018 roku (piątek, sobota) tradycyjnie wzięli więc oni udział w czternastej już takiej akcji. Wolontariusze w charakterystycznych czerwonych koszulkach zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Produkty te można było wkładać do specjalnych koszy oznaczonych plakatami akcji. Jak zwykle można było liczyć na szczodrość mieszkańców Augustowa i okolic.

Z zebranych artykułów pracownicy Caritas przygotują świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych, pokrzywdzonych przez los (osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, starszych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej).

W przedświątecznej zbiórce żywności 2018 ,,Tak, Pomagam!” wzięli udział:

Lewiatan ul. Hoża: Sztukowska Angelika, Paszkiewicz Natalia, Krawczyk Kinga, Paszko Wiktoria,
Kaufland ul. Wojska Polskiego: Olszewska Julia, Paszko Wiktoria, Wawiórko Agata, Rozmysłowicz Karolina,
Market Bystry ul. Waryńskiego: Hanysz Zuzanna, Nebelska Natalia, Klejps Anna, Karpińska Katarzyna,
Lewiatan ul. Hoża: Bałasz Oliwia, Paszkiewicz Natalia,  Michałowska Kinga, Olszewska Julia,
Malwa ul. Ogrodowa: Sankiewicz Ola, Michniewicz Kamila, Patryk Waracki, Bezrudczyk Maciej,
Delikatesy Gama ul. Rynek Zygmunta: Wołonsewicz Wiktoria, Grabowski Dariusz, Baranowska Ola, Grabowska Karina, Wasilewska Nikola, Wites Olaf, Wasilewska Julia oraz opiekunowie SKC: Anna Wnukowska, Renata Drążek, i Jarosław Zyskowski.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Augustowa i okolic wspierających akcję, wolontariusze zebrali 540 kg artykułów spożywczych, które jeszcze przed świętami trafią do wielu potrzebujących osób.

Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy potrafili podzielić się żywnością z potrzebującymi. Dzięki temu życie wielu osób stanie się łatwiejsze, nabierze kolorów i przywróci wiarę w drugiego człowieka. Wszystkim dziękujemy za wrażliwość i wsparcie.

Anna Wnukowska
Jarosław Zyskowski