Rekolekcje szkolne „ BÓG KOCHA CIEBIE, WŁAŚNIE CIEBIE”

W poniedziałek i wtorek (01.04.2019r., 02.04.2019r.) odbyły się w naszej szkole rekolekcje. Każdy dzień rozpoczynał się Mszą Św. w Bazylice NSJ, a w drugim dniu dodatkowo uczniowie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej.

Cała społeczność szkolna miała w poniedziałek wiele zadań do wykonania. Klasy młodsze (I-III) wykonywali kartki świąteczne, a potem 3 najładniejsze kartki brały udział w konkursie. Klasy kl. IV – VI wykonywały palmy wielkanocne zaś klasy VII tworzyły paschałki  lub stroiki na stół wielkanocny.

Najładniejsze prace wzięły udział w konkursie zorganizowanym w czasie rekolekcji.  Klasy VIII i III gimnazjum oglądały filmy religijne o świętych: „Kwiat polskiej ziemi – bł. Karolina Kózkówna” , „Św. Franciszek z Asyżu”, Sługa Niepokalanej św. Maksymilian Maria Kolbe” .

Poza tym wszyscy uczniowie brali udział w zajęciach na sali gimnastycznej, na której odbyło się spotkanie z księdzem Danielem  Kowalskim z Bazyliki NSJ i klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Przedstawili oni scenkę sytuacyjną, w której przedstawili życie zbłąkanego człowieka, którego Jezus wyzwolił z grzechu.

Dziękujemy wychowawcom za opiekę w czasie rekolekcji, uwrażliwienie uczniów na właściwy sens przeżywanych rekolekcji, na godną postawę w kościele, wyciszenie, szacunek do drugiego człowieka. Mamy nadzieję, czas rekolekcji, który jest czasem łaski, zaowocuje głębszą komunią z Bogiem.

Opiekunowie SKC
A.W.