Wolontariat działa...

Mimo pandemii i siarczystych mrozów wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc ze Szkoły Podstawowej nr 3 jak co roku włączyli się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 31 stycznia 2021 roku.

Dziesięciu naszych uczniów z klas VIIIc, VIIIei i VIIId pracowało podczas zbiórki, nakłaniając mieszkańców Augustowa do wsparcia akcji. Tym razem Wielka Orkiestra zagrała na rzecz laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W placówkach zajmujących się tymi dziadzinami medycyny brakuje nowoczesnego, spełniającego najwyższe standardy wyposażenia, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Cieszymy się, że nasza młodzież nie pozostaje obojętna na potrzeby innych i choć warunki pogodowe nie sprzyjały, to dzielnie kwestowała w tę mroźną niedzielę. Dziękujemy naszym wolontariuszom i wszystkim, którzy wrzucając przysłowiowy grosik, wsparli 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Katarzyna Kwoska
Paulina Nosalik