KULIG 2021- nasza wspólna pierwsza wyprawa!

19 lutego klasa Ib z wychowawczynią i nauczycielem, panem Tomaszem Kuźmickim wybrała się na kulig. Zimowa wycieczka obfitowała w wiele atrakcji. Podczas jazdy saniami uczniowie podziwiali piękne zimowe krajobrazy. Puszcza Augustowska to doskonałe miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu, tu również zdobywaliśmy wiedzę przyrodniczą. Tego dnia mieliśmy możliwość realizować treści z podstawy programowej na świeżym powietrzu.

Nauka była inna, gdyż obcowaliśmy z przyrodą, na własne oczy mogliśmy dostrzec jej piękno. Możemy pochwalić się, że widzieliśmy lisa. Następnie udaliśmy się w zaciszne miejsce gdzie czekało na nas ognisko. Tu mogliśmy spokojnie ogrzać się i zjeść pyszne pieczone kiełbaski, które popiliśmy gorącą herbatą. Po pysznym posiłku uczniowie mieli czas na wspólną zabawę. Podczas wycieczki uczniowie jak też i nauczyciele przestrzegali zasad reżimu sanitarnego, co jest bardzo ważne w obecnej sytuacji. W drodze powrotnej do szkoły, pierwszaczki stwierdziły, iż taka nauka im się bardzo, bardzo, bardzo podoba.

Zapraszamy do oglądnięcia naszego krótkiego filmiku:

Urszula Kuczyńska