Spotkanie z leśnikami.

17 maja 2023r. w ramach klasowego projektu „Chronimy przyrodę”, uczniowie klasy 3A spotkali się z leśnikami, pracownikami Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Na zajęciach przyrodniczych ph. „Fauna Biebrzańskiego Parku Narodowego” poznawali tryb życia rzadkich, zagrożonych wyginięciem gatunków ptaków i innych zwierząt żyjących w lesie i na biebrzańskich bagnach. Szukali odpowiedzi  m.in. na takie pytania: Jaka jest różnica między rogiem a porożem? Co to jest ślad, a co trop?

Z zapałem przystąpili do opracowania mapy wędrówek zwierząt z wykorzystaniem pieczątek ich tropów oraz  zgodnie z  podaną instrukcją  leśników.

Już niedługo młodzi przyrodnicy wybiorą się na wycieczkę po Biebrzańskim Parku Narodowym.  Może uda się zobaczyć bataliona lub konika polskiego?

Alicja Kulik