„Ełcka Gala Wolontariatu 2017”

Podczas uroczystości Gali Wolontariatu (04.12.2017) zorganizowanej przez Caritas Diecezji Ełckiej nagrodzono tych najaktywniejszych. Uroczystość wpisała się również w obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który został uchwalony dnia 5 grudnia 1986r., przez Organizację Narodów Zjednoczonych, w dowód uznania dla milionów ludzi, poświęcających swój cenny czas i umiejętności w celu niesienia pomocy innym.

Salę Ełckiego Centrum Kultury wypełniło 380 wolontariuszy wraz z opiekunami, działających na co dzień w Szkolnych Kołach Caritas. Byli to przedstawiciele z całej Diecezji Ełckiej. Gala Wolontariatu to również okazja do poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy z całego regionu, działających w różnych obszarach życia szkolnego i społecznego, których różnorodność sprawia, że wolontariat w naszym otoczeniu staje się barwny. Wręczono 11 dyplomów uznania, 8 wyróżnień i 2 tytuły Wolontariusza Roku. Wszyscy zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami.

Z naszej szkoły uczennica  kl. II Ga Iwona Bienasz została nagrodzona.  Z rąk prezydenta miasta Ełku Pana Tomasza Andrukiewicza odebrała wyróżnienie i nagrodę – Gratulacje!

Jak podkreślił ks. Ryszard Sawicki – wicedyrektor Caritas Diecezji Ełckiej ds. formacji i wolontariatu, pracy tych młodych ludzi trudno nie zauważyć. Bez wsparcia wolontariuszy SKC prowadzenie działalności Caritas Diecezji Ełckiej na rzecz ubogich, chorych i niepełnosprawnych nie byłoby możliwe.

Nie zabrakło też występów artystycznych. Świętujący wolontariusze mieli okazję wysłuchać recitalu Marcina Pyciaka i zobaczyć spektakl  Teatru im. Józefa Węgrzyna w Ełku pt. ,,Czerwony Kapturek” w reż. Piotra Kowalewskiego.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku więcej wolontariuszy swoją postawą, pracą i zaangażowaniem w SKC zasłuży na wyróżnienie.

Jarosław Zyskowski