Kiermasz bożonarodzeniowy

14 grudnia 2017 r. opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w szkole kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych  z różnorodnych materiałów przez uczniów naszej placówki.

Większość prac powstała podczas lekcji plastyki pod kierunkiem p. Anny Kowalczyk. Pełen kosz własnoręcznie wykonanych ozdób przyniosła też p. Magdalena Skokowska - stażystka pracująca w świetlicy. Były to przepiękne bombki, aniołki, choinki, bałwanki, renifery, mikołaje, stroiki, kartki świąteczne oraz inne oryginalne świecidełka.

Pomocą służyli także rodzice, którzy wyposażali swoje dzieci w niezbędne materiały. Zostały one wykorzystane podczas przygotowywania ozdób. Efekt tej współpracy budził zachwyt kupujących, którzy ku uciesze wolontariuszy z SKC, chętnie nabywali własnoręcznie wykonane ozdoby.

Tak jak w ubiegłym roku, szkolny kiermasz zakończył się sukcesem. Dziękujemy za zaangażowanie w świąteczną akcję Szkolnego Koła Caritas – dzięki wam, Nowy Rok będzie chociaż odrobinę lepszy dla osób doświadczonych przez los. Zdolnym uczniom gratulujemy wytrwałości i ofiarnej pracy na rzecz potrzebujących, a kupującym składamy podziękowania za hojność oraz wsparcie tak szczytnego celu. Mamy nadzieję, że błyskotki będą dekorować wnętrza domów w okresie Bożego Narodzenia i przypominać o pracy dzieci, które dołożyły wszelkich starań, aby każda ozdoba była wyjątkowa. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zapomogę dla ucznia (półsieroty) z naszej szkoły, którego samotnie wychowuje tata.

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Caritas z całego serca pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy dołączyli do akcji wykonując ozdoby świąteczne, a także tym, którzy wsparli finansowo nasz cel.

Wolontariusze mają nadzieję, że kiermasz wielkanocny również będzie cieszył się takim zainteresowaniem i zostanie pobity kolejny rekord.

Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Dzieciatko Jezus rozjaśnia mroki naszych serc.

Anna Wnukowska
Renata Drążek