Czekoladowe Dyniowisko

W październikowy, słoneczny poranek uczniowie kl. I C wybrali się na Święto Jesieni do Pruski- maleńkiej wsi w gminie Bargłów. Po przyjeździe na miejsce, naszym oczom ukazało się mnóstwo stanowisk z dyniami np. sklepik, przyczepa wypełniona sianem, dyniowe aranżacje w stodole, skrzynki i skrzyneczki, półki i półeczki. Wszędzie były dynie, prawdziwe Dyniowisko.

Na początku uczniowie wysłuchali prelekcji na temat różnych rodzajów dyń. Później wzięli udział w zawodach z „hobby horse”. Następnie były zabawy dowolne. Jedni rzucali do celu piłką, inni bawili się z ringo. Niektórzy skakali na wielkiej gumie rozciągniętej między drzewami, łowili ryby, gotowali dyniową zupę, pływali statkiem pirackim. Dziewczynkom spodobała się zabawa w „western”. Byli tacy, którzy odpoczywali na hamaku lub bujali się na huśtawce albo grali w kręgle.

Wszyscy uczestniczyli w warsztatach wyrobu czekolady. Tu dzieci popisywały się kreatywnością. Ciepłą czekoladę wlewały do sylikonowej formy a później ozdabiały ją kolorowymi groszkami, posypką, precelkami a nawet popcornem.

Na zakończenie wszyscy jedli kiełbaski upieczone przez siebie na ognisku i popijali gorącą, aromatyczną herbatę.

Do domu wrócili naładowani pozytywną energią z oryginalną tabliczką czekolady. Ten dzień z pewnością zapadnie im na długo w pamięci.

Anna Karpińska