Do rodziców

Szanowni Państwo,

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w ogólnopolskim projekcie "Kariera bez barier", realizowanym we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych (IBE) na zlecenie z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt jest częścią programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” i ma na celu wsparcie uczniów, zwłaszcza tych ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi i niepełnosprawnościami, w przygotowaniu do wejścia na rynek pracy.

Czym jest projekt "Kariera bez barier"?

Projekt ma na celu pomóc naszym uczniom w zdobyciu umiejętności i kompetencji niezbędnych w dorosłym życiu zawodowym oraz wesprzeć Państwa jako rodziców w towarzyszeniu im na tej drodze. Chcemy, aby każdy uczeń mógł odkryć swoje mocne strony i rozwinąć umiejętności, które ułatwią mu start w przyszłość.

Jakie działania zaplanowano w ramach projektu?

Dla uczniów:

• Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym – każdy uczeń będzie miał możliwość skorzystania ze wsparcia specjalisty, który pomoże mu odkryć swoje talenty, zainteresowania i predyspozycje zawodowe. To wspaniała okazja, by zastanowić się nad własnymi celami i marzeniami!
  • Warsztaty i projekty uczniowskie – uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych, które pomogą im rozwinąć umiejętności współpracy, komunikacji, kreatywnego myślenia i samodzielności. Będą mieli okazję pracować w grupach, rozwiązywać problemy oraz prezentować efekty swojej pracy.
  • Spotkania z lokalnymi pracodawcami – w ramach projektu zaplanowaliśmy wizyty w miejscach pracy, spotkania z przedstawicielami różnych zawodów oraz warsztaty, które pomogą uczniom zrozumieć, jak wygląda praca w różnych branżach.

Dla rodziców:

• Warsztaty i spotkania informacyjne – przygotowaliśmy dla Państwa specjalne spotkania, podczas których dowiedzą się Państwo, jak skutecznie wspierać swoje dziecko w wyborze ścieżki kariery. Poznają Państwo metody, które pomogą dziecku odkrywać swoje talenty i możliwości.
  • Szkolenia i działania edukacyjne – zapewnimy Państwu dostęp do informacji, które pomogą w znalezieniu odpowiednich narzędzi i rozwiązań wspierających rozwój zawodowy dziecka. Będzie to doskonała okazja, by uzyskać porady i wskazówki dotyczące edukacji i przyszłości zawodowej Państwa dziecka.

Korzyści z udziału w projekcie:

Dla uczniów:

• Lepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy oraz rozwinięcie kompetencji takich jak komunikacja, samodzielność, zarządzanie czasem, czy umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Możliwość poznania swoich mocnych stron, talentów i zainteresowań, co ułatwi podejmowanie świadomych decyzji dotyczących dalszej edukacji i kariery zawodowej.

Dla rodziców:

• Wsparcie w zrozumieniu, jak pomóc dziecku w planowaniu przyszłości zawodowej oraz dostęp do praktycznych wskazówek, które ułatwią proces wspierania dziecka na tej drodze.
  • Możliwość uczestnictwa w warsztatach i spotkaniach, które pomogą w lepszym zrozumieniu potrzeb edukacyjnych i zawodowych dziecka.

Zachęcamy do aktywnego udziału!

Państwa zaangażowanie jest kluczowe dla sukcesu naszych uczniów. Wspólnie możemy pomóc dzieciom w przygotowaniu do przyszłości, rozwijając w nich umiejętności, które będą niezbędne na zmieniającym się rynku pracy. Udział w projekcie "Kariera bez barier" to wyjątkowa szansa dla Państwa i Państwa dzieci, aby lepiej zrozumieć wyzwania i możliwości, które niesie ze sobą przyszłość.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie projektu: www.otwartakariera.pl. W załączniku przesyłamy także ulotkę informacyjną, która zawiera szczegółowe informacje na temat projektu.