Zagadki detektywistyczne w bibliotece

Za nami kolejna impreza czytelnicza realizowana w ramach projektu rządowego „Książki naszych marzeń”. Dnia 21.04.2016r. odbył się konkurs Zagadki detektywistyczne Lassego i Mai. Brały w nim udział dwuosobowe zespoły z wszystkich klas II i III. Uczniowie mieli do wykonania 14 zadań.

Rozwiązywali zagadki, krzyżówki, łamigłówki, rebusy, odnajdowali ślady przestępstw, szukali podejrzanych, wskazywali właściwą drogę wyjścia z labiryntu, łapali ”złodziei”. Wykazali się umiejętnością logicznego myślenia i wyciągania wniosków, co jest niezwykle ważne w zawodzie detektywa.

Najlepszymi detektywami w szkole okazali się:
z klasy III C : Dominika Wysocka i Aleksander Łoboda,
z klasy III As: Aleksandra Dobrzyniewicz i Julia Rozmysłowicz,
z klasy II Ei: Nikola Maciejewska i Bartek Zyskowski.

Lasse i Maja to bohaterowie serii książek "Biuro Detektywistyczne Laasego i Mai” szwedzkiego autora Martina Widmarka. Są uczniami, chodzą sobie zwyczajnie do szkoły    w małym szwedzkim miasteczku Valleby, a po zajęciach zajmują się  najprawdziwszym Biurem Detektywistycznym. Mali detektywi prowadzą śledztwa, szukają motywów, podejrzanych, np. odnajdują psy uprowadzone przez porywaczy, wykrywają złodziei diamentów, tropią oszustów podczas wyścigów konnych....
Cała seria książek o przygodach małych detektywów liczy sobie 22 tomy, większość jest do wypożyczenia w naszej bibliotece. Fabuła książek jest interesująca, trzyma w napięciu, jest dreszczyk emocji i tajemnice. Czytanie tej serii zapewni zawsze dobrą zabawę. Dlatego nie zwlekaj, dołącz do jej miłośników!!!

D. Z.