2 puchary dla szkoły w Mistrzostwach Grupy Północnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

7 października w Przewięzi odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nowo powstałe klasy siódme w rywalizacji dołączone były do starszych roczników. Na zawody zgłosiło się ponad 50 drużyn ze wszystkich powiatów grupy północnej.

Naszą szkołę reprezentowały 4 dziesięcioosobowe drużyny dziewcząt chłopców. Każda z dziewcząt i wszyscy młodsi chłopcy mieli do pokonania dystans ok. 800 m,  zaś chłopcy z gimnazjum – odległość ok. 1000 m. Trasa była bardzo trudna, zawodnicy biegali po głębokim piachu oraz długim stumetrowym podbiegu - trasa poprowadzona była m. in. nad samym brzegiem jeziora Białego. Po zawziętej rywalizacji obie drużyny dziewcząt i chłopców młodszych zajęły I miejsce,  starsze dziewczęta II, a starsi chłopcy IV miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się w nadchodzący weekend również w Przewięzi.

Składy drużyn:

Dziewczęta ze szkoły podstawowej: Julia Frąckiewicz, Nikola Gliniecka, Ewelina Klejps, Kinga Krawczyk, Aleksandra Kuczwalska, Julia Murawska, Angelika Ostapowicz, Wiktoria Paszko, Weronika Sobolewska, Klaudia Szczykowska, Maja Wasilewska, Agata Wawiórko, Aleksandra Żekało.

Dziewczęta z VII klasy i I, II gimnazjum: Iwona Bienasz, Justyna Bukrajewska, Paulina Kukuć, Julia Marinicz, Dominika Ostapowicz, Zofia Połubińska, Katarzyna Skupska, Julia Sobolewska, Olga Szeszko, Gaja Szlegier, Karolina Tułazińska, Weronika Zajkowska.

Chłopcy – szkoła podstawowa: Mateusz Grabowski, Marcin Siemilet, Paweł Kulik, Filip Kułak, Krzysztof Daraszkiewicz, Dawid Grzesiukiewicz, Michał Gąsiewski, Jakub Czajko, Adrian Pretko, Kacper Karbowski, Patryk Czupryński, Miłosz Zagórski.

Chłopcy z VII klasi i I, II gimnazjum: Jakub Bartoszewicz, Bartosz Brankiewicz, Paweł Kryszyn, Jakub Kulik, Patryk Sagun, Olgierd Salik, Karol Sieńkowski, Rafał Szybajło, Kacper Wiśniewski, Dawid Masiejczyk.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wysokich osiągnięć i życzymy powodzenia w nadchodzących zawodach!

Izabela Chabasińska