30 MEDALI Z MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA DLA NASZYCH BIEGACZY

21 października w Przewięzi odbyły się IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nowo powstałe klasy siódme w rywalizacji dołączone były do starszych roczników.

W finałach startowało 20 najlepszych sztafet, łącznie ok. 80 drużyn chłopców i dziewcząt w poszczególnych kategoriach wiekowych, wyłonionych w Igrzyskach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Kazimierz Gwiazdowski.

Naszą szkołę reprezentowały 4 dziesięcioosobowe drużyny dziewcząt chłopców oraz zawodnicy rezerwowi. Każda z dziewcząt i wszyscy młodsi chłopcy mieli do pokonania dystans ok. 800 m,  zaś starsi chłopcy – odległość ok. 1000 m. Najtrudniejszym etapem do pokonania był wysoki podbieg na skarpę plaży „Patelnia”, na którym można było wykazać nie tylko wytrzymałość fizyczną, ale i ducha walki.

Po zawziętej rywalizacji obie drużyny dziewcząt i chłopców młodszych zajęły II miejsce,  starsze dziewczęta III, a starsi chłopcy VII miejsce. Wszystkie drużyny okazały się najlepsze w naszym powiecie.

Podczas zakończenia Igrzysk dokonano dekoracji medalami zawodników trzech zwycięskich sztafet w każdej kategorii wiekowej oraz wręczono puchary i dyplomy trenerom sztafet, które zajęły miejsca I-VI.

Składy drużyn naszej szkoły:

Dziewczęta ze szkoły podstawowej: Julia Frąckiewicz, Nikola Gliniecka, Ewelina Klejps, Kinga Krawczyk, Aleksandra Kuczwalska, Julia Murawska, Angelika Ostapowicz, Wiktoria Paszko, Katarzyna Skupska, Weronika Sobolewska, Klaudia Szczykowska, Maja Wasilewska, Agata Wawiórko, Aleksandra Żekało – opiekun Izabela Chabasińska.

Chłopcy ze szkoły podstawowej: Mateusz Grabowski, Marcin Siemilet, Paweł Kulik, Krzysztof Daraszkiewicz, Dawid Grzesiukiewicz, Jakub Czajko, Adrian Pretko, Kacper Karbowski (z VI kl), Karol Kotarski, Patryk Czupryński, Miłosz Zagórski – opiekun Jarosław Radzio.

Dziewczęta z VII klasy oraz I i II gimnazjum: Iwona Bienasz, Justyna Bukrajewska, Paulina Kukuć, Julia Marinicz, Aleksandra Niedźwiecka, Dominika Ostapowicz, Zofia Połubińska, Gabriela Sienkiewicz, Katarzyna Skupska, Julia Sobolewska, Olga Szeszko, Gaja Szlegier, Karolina Tułazińska, Weronika Zajkowska – opiekun Izabela Chabasińska.

Chłopcy z VII klasi oraz I i II gimnazjum: Jakub Bartoszewicz, Bartosz Brankiewicz, Mateusz Czuper, Kacper Karbowski (z VII kl), Paweł Kryszyn, Jakub Kulik, Patryk Sagun, Olgierd Salik, Bartosz Sawicki, lukasz Solecki, Karol Sieńkowski, Rafał Szybajło, Kacper Wiśniewski – opiekun Radosław Skowroński.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wysokich osiągnięć!!!

Izabela Chabasińska