Krok po kroku do biznesowego sukcesu

W ramach realizacji projektu „Edukompetentni” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej uczniowie klas siódmych 10 maja 2019r. wzięli udział w zajęciach pt. „Spotkanie z przedsiębiorcami” w Parku Naukowo Technologicznym w Suwałkach. Głównym celem tego spotkania było rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych.

Udział w zajęciach dał młodym ludziom szansę poznania lokalnego rynku pracy, zaplanowania dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, zdobycia wiedzy bezpośrednio od przedsiębiorców o problemach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i o rynku pracy oraz podyskutowania o wadach i zaletach prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

Uczniowie zadawali pytania z czterech obszarów tematycznych: początki firmy, prowadzenie działalności gospodarczej,  zarządzanie i kierowanie firmą, plusy i minusy prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas warsztatów uczniowie pracowali w grupach, tworząc swoje „fikcyjne firmy”- za które czuli pełną odpowiedzialność. Była to lekcja z przedsiębiorczości, która w przyszłości sprawi, że nie będą oni czuli strachu podczas realizacji swoich marzeń i pasji.

W trakcie warsztatów panował klimat otwartości, wymiany poglądów oraz zabawy.

Smutne jest tylko to, że nasz projekt kończy się i była to już ostatnia grupa „Przyszłych rekinów biznesu”. Mamy nadzieję, że dzięki tym warsztatom jak też i innym zajęciom, które umożliwił nam projekt nasi uczniowie jak również i my nauczyciele wyciągniemy wnioski, które w przyszłości zaowocują rozkwitem naszego pięknego miasta Augustowa.

Urszula Kuczyńska
Elżbieta Dębska