Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

W ramach tego święta w holu szkoły została wykonana ekspozycja, na której uczniowie mogli obejrzeć charakterystyczne symbole związane z różnymi państwami, a także nauczyć się powitań w różnych językach. Został też zorganizowany konkurs z nagrodami, wśród których był bilet uprawniający do dodatkowego dwukrotnego zgłoszenia nieprzygotowania z języka polskiego lub języka obcego.  Uczniowie musieli odpowiedzieć na 5 pytań, które zostały zakodowane za pomocą kodów QR i umieszczone w różnych miejscach na gazetce. Odpowiedzi należało poszukać w zasobach internetu. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko umiejętnością korzystania z internetu, ale również szybkością, ponieważ o zwycięstwie decydowała kolejność zgłoszeń z poprawnymi odpowiedziami.

Zwycięzcami konkursu zostały następujące osoby:
Angelika Burchman kl. 7di
Wiktoria Obiedzińska kl. 7di