Turniej pływacki

4 listopada na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozegrany został Turniej Pływacki w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Celem tej ogólnopolskiej inicjatywy jest zaproszenie dzieci i młodzieży do wartościowego spędzania czasu wolnego.Tegoroczna edycja koncentruje się na zagospodarowaniu wolnego czasu tak, by poprzez konkretne zadania młodzi ludzie uczyli się przeżywać radość, dokonując właściwych wyborów i budując właściwe relacje z rówieśnikami.

W turnieju wzięły udział 6 osobowe reprezentacje wszystkich szkół podstawowych oraz czterech gimnazjów z naszego miasta. Drużyny rywalizowały ze sobą w sześciu wyścigach, w których mieli m. in. za zadanie wyłowienie przedmiotu na czas, przepłynięcie przez zanurzone koło, pływanie ze sprzętem pływackim, czy ściganie w sztafecie stylem dowolnym. Za wygraną w danej konkurencji drużyna otrzymywała 6 punktów, za ostatnie miejsce – 1 punkt.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie najwięcej punktów spośród szkół podstawowych zebrała nasza szkoła: 28 punktów, na drugim miejscu uplasowała się SP nr 2 z 23 punktami, a na trzecim Szkoła Społeczna – 20 punktów. Wśród szkół gimnazjalnych najlepsze okazało sie również nasze gimnazjum, które zdobyło 18 punktów, drugie miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1 z 17 punktami, a trzecie Gimnazjum Społeczne – 13 punktów. Zwycięzkie drużyny otrzymały pamiatkowe puchary, madale, koszulki i drobne upominki.

A oto składy drużyn z naszej szkoły wraz z opiekunami:

- Szkoła Podstawowa: Julia Niedźwiecka, Julia Sobolewska, Gaja Szlegier, Krzysztof Klukowski, Szymon Łukowski i Bartosz Śniadkowski. Opiekunem drużyny - Tomasz Kuźmicki.

- Gimnazjum: Natalia Suchodolska, Anna Karpińska, Agnieszka Żdanuk, Patryk Olszewski, Jakub Kierklo i Kamil Świderski. Opiekunem drużyny - Katarzyna Łebska. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Całą imprezę przygotowała i poprowadziła Pani Izabela Chabasińska oraz doświadczeni już w organizacji podobnych imprez, gimnazjaliści z naszej szkoły: Sara Cybulska, Tomasz Feltowicz, Natalia Hołubowicz, Zuzanna Jóźwik, Emilia Krasińska, Mateusz Leszczyński, Natalia Michniewicz, Weronika Mizuła, Beata Piekarska, Błażej Rozmysłowski, Klaudia Skrocka, Angelika Wierzbicka, Sylwia Wikarska i Karolina Zawiślak, którym organizatorzy serdecznie gratulują zaangażowania, kompetentności i dojrzałości w realizacji powierzonych zadań.