„Zawsze bezpieczni w domu”

18 maja 2015 r. odbyła  się  już kolejna XV edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego   klas I-III „Żyj bezpiecznie” pod hasłem -  Bezpiecznie w domu.

Cele konkursu:

• zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z prądu i urządzeń elektrycznych codziennego użytku
  • uświadomienie potrzeby troski o własne zdrowie i życie
  • kształtowanie właściwych nawyków zachowania się w domu i w życiu codziennym
  • wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa poprzez nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych

Na wstępie pani Elżbieta Walicka przeprowadziła pogadankę na temat „Bezpieczeństwa w domu”. Zostały przedstawione różne sytuacje w życiu codziennym w domu na podstawie historyjek obrazkowych. Dzieci wzięły udział w dyskusji. Następnie ich zadaniem było wykonanie ilustracji kredkami ołówkowymi na wyżej wymieniony temat.

W konkursie wzięło udział 29 uczniów naszej szkoły. Trudno było wybrać zwycięzcę, ponieważ wiele prac było na podobnym poziomie. Komisja w składzie pani Małgorzata Ostrowska, Małgorzata Marciniewska, Sylwia Hanysz i Anna Kopiczko wyłoniła zwycięzców.

W kategorii klas I:

I miejsce – Kuba Rułkowski kl. Ic

II miejsce – Karolina Mazur kl. Iei

III miejsce – Weronika Stankiewicz kl. 1f

W kategorii klas II – III:

I miejsce – Kinga Wachowiak kl. IIa

II miejsce – Aleksandra Brzostowska kl. IIIc

III miejsce – Dawid Grzesiukiewicz kl. IIc

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Zofia Elżbieta Walicka i Krystyna Wierzbicka