“Lekkoatletyka dla Każdego!”

W naszej szkole od ubiegłego roku szkolnego dzieci ze szkoły podstawowej uczestniczą w programie „Lekkoatletyka dla każdego!”

Jest to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki wśród dzieci, a wśród młodzieży – naboru i selekcji zawodników do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu.

Dzieci, należące do programu, uczestniczą w zorganizowanej aktywności fizycznej i sportowej pod okiem nauczyciela – instruktora oraz wychowawców kl. I-III. Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów wszystkie imprezy i zajęcia w programie są bezpłatne.

Klasy I-III szkół podstawowych

Dzieci młodszych klas szkoły podstawowej uczestniczą w sportowej aktywności
w drużynowych zabawach lekkoatletycznych. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej korzystają ze sprzętu kupionego z projektu „Lekkoatletyka dla każdego” specjalnie opracowanego dla dzieci, prowadzą zajęcia ruchowe w atrakcyjnej formule drużynowych zabaw lekkoatletycznych. Dodatkowo instruktor p. Izabela Chabasińska wraz z nauczycielami – wychowawcami organizują szkolne i międzyszkolne eventy, w trakcie których dzieci
w formie zabawy zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką.

Klasy IV-VI szkół podstawowych

Dziewczęta i chłopcy z klas IV – VI uczestniczą w systematycznych zajęciach sportowych oraz w cyklu testów i zawodów lekkoatletycznych. Jest to również pierwszy etap selekcji i naboru najmłodszych zawodników oraz identyfikacji talentów.

W ubiegłym roku szkolnym dzieci najmłodszych klas dwukrotnie wygrały w międzyszkolnej miejskiej rywalizacji. Dzieci z klas starszych wyjeżdżały na zawody do Białegostoku, Giżycka i Warszawy – Bieg dzieci przy Orlen Warsaw Maraton. Największym osiągnięciem było zajęcie przez dziewczynki z klas IV – VI - III miejsca drużynowo w rywalizacji klubowej na etapie województwa, a indywidualnie: I miejsce zajęła  Karolina Tułazińska, II - Angelika Ostapowicz i V - Ewelina Klejps. Wygrana w rejonie i udział w Finale Krajowym Nestle Cup w Toruniu Kacpra Karbowskiego z klasy VI gs i zajęcie VI miejsca w kraju w trójboju lekkoatletycznym było uwieńczeniem rewelacyjnych osiągnięć uczniów z naszej szkoły na koniec roku szkolnego.