„Recyklingowe fantazje”

W maju 2016 roku rozpoczęły się zajęcia recyklingowe skierowane dla uczniów klas piątych. Do projektu zgłosiła się klasa V Ei (obecnie VI Ei).

Podczas zajęć tworzymy coś nowego wg wspólnych, a także własnych pomysłów, bawiąc się przy tym nieziemsko. Własnoręcznie tworzymy tanim kosztem ekologiczne przedmioty dekoracyjne, rzeczy użytkowe. Wykonujemy nietuzinkowe rzeczy, wykorzystując różne materiały z odzysku, poznając przy tym wiele ciekawych technik.

Do tej pory udało nam się stworzyć ramki na zdjęcia z opakowań tekturowych, puzderka na drobiazgi z opakowań po maśle, wianki z gazetowych róż, przyborniki szkolne z puszek, choinki z płyt CD, wazoniki ze słoiczków, podkładki, zakładki papierowe. Stworzyliśmy również (oczywiście z odpadów) gry planszowe, które świetnie umilają nam czas podczas przerwy. Wykorzystujemy niejednokrotnie tektury, rolki po papierze toaletowym, opakowania po jajkach, puste pudełka, skrawki zużytych  materiałów, kapsle, korki, patyczki.

Już w niedługim czasie rozpoczynamy produkcję "odzyskowych" ozdób świątecznych, a może nawet gwiazdkowych prezentów. Pomysłów do realizacji zajęć jest całe mnóstwo, mamy tylko nadzieję, iż do końca grudnia uda nam się je zrealizować.

Elżbieta Kierklo