Wystawa „Mein Portfolio- das kann ich”

W listopadzie uczniowie z klasy IV as, biorący udział w innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego „Deutsch macht Spaẞ”, zorganizowali wraz ze swoją nauczycielką Urszulą Kuczyńska wystawę „Mein Portfolio- das kann ich”.

Wystawa ta miała na celu ukazanie innym, iż nauka języka niemieckiego to też wspaniała zabawa. Uczniowie zdobywają wiadomości z języka niemieckiego, dobrze się przy tym bawiąc. Mimo iż jest to ich drugi język obcy, łatwo przyswajają wiadomości i słówka. Poznają również tradycję i kulturę Niemiec. Dodatkowym atutem jest to, iż ambasady niemieckie często sponsorują nagrody, które nasi uczniowie zdobywają. Jesteśmy jedyną w mieście szkołą, która przeprowadza taką innowację - nic więc dziwnego, że jesteśmy szkołą Odkrywców Talentów. Uczniowie z klasy IV as mieli możliwość zapoznania się z językiem niemieckim już w edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki innowacji pedagogicznej mogą dalej rozwijać swoje talenty językowe, a tym samym tworzyć dla siebie lepszą i łatwiejszą przyszłość.

W najbliższym czasie ci uczniowie  zaprezentują nam jasełka w języku niemieckim Krippenspiel. Rok temu mieliśmy możliwość oglądania ich występów. W  tym roku chcemy pokazać, że umiemy już więcej.

Nasza szkoła stwarza wiele szans, możliwości dla uczniów, dzięki czemu mogą oni się rozwijać, spoglądać na świat z innej perspektywy. My, jako nauczyciele, jesteśmy otwarci na ich, jak też na rodziców spostrzeżenia. Obecnie uczniowie z klasy III h - edukacja wczesnoszkolna - również uczy się języka niemieckiego. Jak widać nauka dwóch języków jest łatwiejsza, ciekawsza, a nawet weselsza w młodszych latach. W późniejszym etapie nauki, uczniowie muszą zmagać się z barierą fonetyczną - tak jest z każdym językiem obcym. W młodszych klasach zaś fonetyka nie stwarza żadnych problemów,  młodsi uczniowie szybciej nabywają tę umiejętność.