Szkolny Turniej Ekologiczny „Kocham i szanuję przyrodę”

13.05 2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny turniej przyrodniczo-ekologiczny skierowany do uczniów klas III. Turniej miał na celu rozbudzenie zainteresowań uczniów światem przyrody oraz uświadomienie uczniom roli środowiska w życiu człowieka i odpowiedzialności za jego ochronę.

W turnieju wzięli udział uczniowie z dwóch klas trzecich. Każda klasa miała wystawić po dwie drużyny – dwuosobowe. Uczniowie biorący udział w turnieju rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę przyrodniczo-ekologiczną.

Poczynania dzieci oceniała Komisja w składzie:
p. Ewa Szyper
p. Barbara Tomczuk-Pugacz

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań.

Po podliczeniu punktów Komisja przyznała:
I miejsce klasie III A gr.1 – 17,5 pkt.
I miejsce klasie III B – 17,5 pkt.
II miejsce klasie III A gr.2– 15 pkt.

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej, długopisy i pamiątkowe dyplomy.

20 maja 2019 r. w XVII Miejskim Konkursie Ekologicznym dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych z Augustowa, naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III A i III B: Julia Bajkowska, Zofia Czerwińska, Wiktoria Wąsowicz, Dawid Nagórski.

W konkursie wzięło udział sześć zespołów z augustowskich szkół. Każdy zespół miał do wykonania dziewięć zadań. Wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą przyrodniczą.

Uczniowie z naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki:
II miejsce zajęli uczniowie z klasy  III A - /wychowawczyni p. Barbara Folejewska/
V miejsce zajęli uczniowie z klasy III B- /wychowawczyni p.Bożena Tomkiewicz, p.Elżbieta Drossel-Chilimoniuk/

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów w konkursach przyrodniczo-ekologicznych.

Ewa Szyper
Barbara Tomczuk-Pugacz