Matematyka offline ;)

W ramach oderwania od pracy przy komputerze, uczniowie klas IV – VII wzięli udział w szkolnym konkursie Matematyczny lapbook. Prezentowali wybrane treści matematyczne w interaktywnej książce (teczce) w różnej postaci: niektóre są widoczne bezpośrednio po otwarciu lapbooka, dotarcie do innych wymaga rozwinięcia rulonu, rozłożenia harmonijki, otworzenia koperty lub książeczki.

Oprócz informacji na określony temat, uczniowie "ukryli" w nich swoje zagadki, łamigłówki i zadania. Część prac zawiera również elementy mobilne, czyli takie, które da się przesuwać, przeciągać, przekręcać - oś liczbowa z ruchomym punktem czy tarcza zegara ze wskazówkami.

W konkursie nagrodzono trzy lapbooki:

„Kosmiczna tabliczka mnożenia” – Lidia Astrid Truszkowski;
„Czworokaty”- Marek Bronakowski;
„Kąty”- Dawid Turowski.

Wyróżniono także prace uczniów: Laura Orzechowska, Gabriela Citkowska, Weronika Pycz, Wiktoria Rółkowska, Szymon Jaśko, Szymon Jaroszuk, Aleksandra Arszyło, Julia Michalewicz, Weronika Stankiewicz, Gabriela Wiśniewska.

Gratulujemy wyobraźni i pomysłowości autorom.
Nauczyciele matematyki.