Szkoła Podstawowa nr 3

im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

XII SUWALSKA SPARTAKIADA INTEGRACYJNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

25.02.2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach odbyła się XII Suwalska Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych. Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas integracyjnych. Naszą Szkołę reprezentowała dwunastoosobowa drużyna złożona z przedstawicieli różnych klas integracyjnych. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Elżbieta Kierklo i Jolanta Pietraszkiewicz.

W tym roku były różne konkurencje ruchowe: bieg przodem do obręczy, bieg z pałeczką sztafetową, chód przodem z woreczkiem gimnastycznym na głowie, wrzucanie kul papierowych do skrzyni, bieg przodem, nakładanie małych kółek na pachołki oraz bieg z kijem unihokeja. Każdego uczestnika asekurował przedstawiciel suwalskiej szkoły. Pomiędzy konkurencjami występowały różne zespoły gospodarzy Spartakiady.

Nasi koledzy wywalczyli 2. miejsce. Otrzymali puchar, medale, dyplomy oraz upominki. Puchar przekazany został na ręce Pana Dyrektora Janusza Wierzbickiego.

Po zakończeniu Spartakiady odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, którego celem było propagowanie wśród uczniów różnych form wypowiedzi plastycznej.

Uczennica klasy I ei zajęła 1. miejsce w kategorii klas I – III, a pozostałe osoby, biorące udział w konkursie, otrzymały pamiątkowe dyplomy.