II Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością

Dnia 6 września 2017 roku w Regionalnym Centrum Rekreacji „KAKTUSIK” w Augustowie odbył się II Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „To jest moje miejsce”- Augustów 2017. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie Przyjaciół Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Zielony Parasol” w Augustowie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Augustowie.

Podczas przeglądu wszyscy przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje wokalne, taneczne oraz teatralne pod hasłem - „To jest moje miejsce”.

Naszą szkołę w II Przeglądzie reprezentowały uczennice klasy VII Ei przygotowywane przez panią Elżbietę Kierklo. Zaprezentowały przedstawienie pt. „Kopciuszek na zawodach”. Była to nowoczesna, przezabawna, współczesna wersja „Kopciuszka”, który zamiast pantofelka zgubił but sportowy. Główne role w spektaklu odegrały: Weronika Bułak, Dominika Łapińska, Marysia Chmielewska, Agnieszka Stachurska, Weronika Chodorowska, Dominika Krawcewicz. Role postaci drugoplanowych zagrały: Wiktoria Wróblewska, Aleksandra Czajko (kl. VIIa), Justyna Karbowska, Gabrysia Bokuniewicz. Gra aktorek była  znakomita, o czym świadczyły gorące brawa publiczności. Uczennice wykazały się również niezwykłą sprawnością sportową.

Po występach, wręczeniu nagród oraz wspólnym posiłku uczestnicy przeglądu wraz opiekunami oraz organizatorami udali się na rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej.

Elżbieta Kierklo