„Paczka dla dzieciaka”

Początek nowego roku to doskonały czas na plany na rok następny, ale też dobry moment na podsumowanie tego, co się udało, a udało się dużo. Tuż przed Bożym Narodzeniem pedagodzy szkolni zorganizowali akcję „Paczka dla dzieciaka”. Była to akcja przeprowadzona przez Internet, a przez to o dość szerokim zasięgu. Celem było zebranie rzeczy, które mogłyby stać się prezentem dla czterech chłopców z naszej szkoły. Zewsząd docierały głosy „czemu tak późno..??”, ale też pojawiła się fala zapytań o możliwość pomocy. Niewiarygodne jest to, że w naprawdę krótkim czasie udało się pozyskać fundusze, które pozwoliły na realizację marzeń nie tylko wyżej wspomnianej czwórki chłopców. Zebranych pieniędzy było tyle, że pedagogom, po zrobieniu świątecznych prezentów,  udało się odłożyć fundusze na niespodzianki dla dzieci z okazji Wielkanocy.

Nie tylko pedagodzy szkolni starali się  zastąpić Świętego Mikołaja. Współpracująca ze szkołą 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego w Orzyszu postanowiła wesprzeć cztery rodziny z naszej szkoły. Rodziny czterech uczniów otrzymały ogromne paczki z produktami żywnościowymi, słodyczami oraz zabawkami. Tuż przez Bożym Narodzeniem wojskowy samochód rozwiózł prezenty, budząc przy tym ogromną radość i wzruszenie obdarowanych.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim osobom prywatnym oraz żołnierzom z 15 Giżyckiej  Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego w Orzyszu, którzy swoim zaangażowaniem, chęcią niesienia pomocy, po prostu WIELKIM SERCEM, przyczynili się, że czyjeś święta były szczęśliwe i pełne radości.

Paulina Nosalik