Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Zajęcia rozwijające kreatywność.

„Najlepszą szkołą jest doświadczenie”

   Zajęcia rozwijające kreatywność to lekcje, których celem jest ćwiczenie umiejętności twórczego myślenia. Rozbudzają w uczniach naturalną ciekawość świata, kształtują zdolność analizowania a przede wszystkim sprawiają wiele radości i satysfakcji.

Czytaj więcej: Zajęcia rozwijające kreatywność.

Konkurs na najpiękniejsze szopki rozstrzygnięty!

    Zgodnie z wieloletnią tradycją komisja konkursowa w Zespole Szkolno –Przedszkolnym  nr 2 w Augustowie oceniła prace uczniów w XXII Miejskim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanym pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”, objętym patronatem Burmistrza Miasta Augustowa.

Czytaj więcej: Konkurs na najpiękniejsze szopki rozstrzygnięty!

Konkurs wokalny „Śpiewać każdy może”

      Dnia 14 stycznia 2022r. odbył się w świetlicy konkurs muzyczny „Śpiewać każdy może” . Dzieci śpiewały piosenki o różnorodnej tematyce. Były wśród nich kolędy, pastorałki, piosenki o treści zimowej, dziecięce przeboje muzyczne oraz piosenki w języku angielskim.

 

Czytaj więcej: Konkurs wokalny „Śpiewać każdy może”

Bezpieczne ferie zimowe

Przed nami  ferie zimowe!  Wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak nie skończyły się dla nas wypadkiem należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Zabawa na śniegu, jazda na sankach, nartach i łyżwach, ale i zwykłe spacery mogą pomóc nam zachować dobra kondycję oraz zdrowie.  Należy jednak pamiętać, że podczas tych wszystkich szaleństw najważniejsze jest jednak nasze bezpieczeństwo.

 

Czytaj więcej: Bezpieczne ferie zimowe

Obrońcy Niepodległej - sukces Krysi Rudziewicz

11 listopada 2021 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego  ,,Obrońcy Niepodległej”.
Wśród laureatów znalazła się Krystyna Rudziewicz- uczennica klasy VIII ei. Zajęła III miejsce.     

,,Nie spodziewałam się, że moja praca osiągnie tak wysoki wynik. Jury doceniło moją kompozycję. Praca upamiętnia harcerzy, którzy walczyli o wolną Polskę”- powiedziała autorka.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. 
 Nikola Olechwierowicz, kl. VIII Ei

   
© ZSS Augustów