Der schönste Adventskalender

Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta.

Wystawa kalendarzy adwentowych organizowana jest w Szkole Podstawowej nr 3 już od kilku lat można więc powiedzieć iż jest to taka nasza mała świąteczna tradycja.  Biorą w niej udział głównie uczniowie uczący się w naszej szkole języka niemieckiego. Obecnie są to gimnazjaliści, klasy VII, VIII oraz uczniowie z klasy IIb (klasa, która jest objęta innowacją pedagogiczną -Deutsch kein Problem- bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej).

Celem tej wystawy jest motywowanie do nauki języka niemieckiego, inspirowanie do pracy twórczej, rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej młodzieży i zachęcanie do samodzielnego poszukiwania informacji o kulturze i zwyczajach państw niemieckojęzycznych.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, ilość i jakość prac bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Uczniowie wykazali się pomysłowością i zapałem do pracy. Tegoroczne kalendarze powstawały również podczas zajęć. Wszystkie prace urzekały fantazją, pomysłowością i perfekcjonizmem wykonania. Dnia 13.12.2017 r. na holu szkoły stanęła wystawa kalendarzy adwentowych.

Organizatorzy wystawy:
Urszula Kuczyńska