Trójka najlepszym zespołem podczas „Siatkarskiej Gwiazdki w Augustowie”

W połowie grudnia Uczniowski Klub Sportowy Centrum Augustów przy współpracy Burmistrza Miasta Augustowa Mirosława Karolczuka zorganizował rozgrywki siatkarskie dla szkół z powiatu augustowskiego. Turniej rozgrywano podczas 3 dni, a wzięli w nim udział uczniowie ze szkół: SP 2, SP 3, SP 4 w Augustowie oraz SP w Janówce.

Każda szkoła wystawiła po  7 zespołów chłopców i dziewcząt. Mecze rozgrywano w następujących kategoriach: klasy czwarte -dwójki , klasy piąte - trójki, klasy szóste – czwórki, klasy  siódme - szóstki i klasy ósme – również w sześcioosobowych zespołach. Dla niektórych startujących zawodników było to pierwsze zapoznanie z siatkówką na poziomie międzyszkolnym. Dzieci reprezentowały różny poziom, ale ambicje i emocje były wielkie niczym w rozgrywkach Plus Ligi.

W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce. Zawodnicy, których drużyny w swoich kategoriach zdobyły miejsca 1 – 3, z rąk burmistrza otrzymali medale i dyplomy, a każda szkoła dostała wysokiej jakości sprzęt sportowy.

Organizatorom dziękujemy za przeprowadzenie tak wspaniałego turnieju, który z pewnością przyniósł wiele pozytywnych emocji oraz zachęcił do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu. Wszystkim startującym zawodnikom gratulujemy wyników, odwagi i ducha walki. Mamy nadzieje, że spotkamy się za rok.