Teatralna integracja

Uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły  przedstawili 13 czerwca b.r. dwa spektakle teatralne.

W pierwszym przedstawieniu pt. „The school joke- Szkolny żart”, uczniowie kl. VI Bi, uczęszczający na zajęcia „Teatrzyku Bajkolandia”,  podziękowali swoim nauczycielom za wieloletni trud włożony w nauczanie i wychowanie. Spektakl ten ukazał kulisy życia szkolnego oczami uczniów, którzy przedstawili je w scenkach kabaretowych, wierszach, piosenkach, a także przez pantonimę.

Przybyła publiczność obejrzała również „Naiwną historię Kopciuszka”. Uczniowie z kl. IV Bi, należący do koła bibliotecznego koła, zaprezentowali współczesną wersję tego utworu literackiego. Głównym przesłaniem tego przedstawienia były wartości takie jak: szacunek do drugiego człowieka i tolerancja pomimo odmienności. Na szczęście perypetie Kopciuszka jak zwykle zakończyły się bajkowym happy endem.

Alina Nikiforow