„Gwiazdkowe harce”

9 grudnia 2014r. w naszej szkole, jak co roku odbyły się eliminacje do XXIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Gwiazdkowe harce” pod hasłem „Opowieści ze szkolnego podwórka”.

Taki konkurs jest znakomitym sposobem popularyzowania poezji dziecięcej i szerzenia kultury żywego słowa wśród dzieci. Jest także okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i możliwości.

W zmaganiach poetyckich udział wzięło 28 recytatorów z klas I – III. Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych: klasy I oraz klasy II-III szkoły podstawowej. Opowieści ze szkolnego podwórka były bardzo ciekawe i barwnie zaprezentowane. Publiczność nagradzała gromkimi brawami wszystkich uczestników.

Komisja  w składzie: Małgorzata Busińska, Krystyna Fiodorow, Katarzyna Kwoska, Joanna Prawdzik przyznała

w kategorii kl. I:

I miejsce – Natalia Bujnowska z kl. I d ( opiekun: p. A. Kulik),

II miejsce – Marcelina Niedźwiecka z kl. Ia ( opiekun: p. I. Czaja),

III miejsce - Karolina Jaśko z kl. I f ( opiekun: U. Kozakiewicz),

w kategorii klas II-III:

I miejsce – Justyna Bożewicz z kl. III e (opiekun: p. E. Granacka, K. Drozdowska),

II miejsce – Maja Mitros z kl. II ei (opiekun: p. B. Tomkiewicz, E. Drossel),

III miejsce – Damian Oleksy z kl. II a (opiekun: p. U. Kuczyńska),

Natalia Zedelo z kl. II c ( opiekun: p. E . Smoczek),

Maja Doroszkiewicz z kl. II c ( opiekun: p. E . Smoczek),

Julia Wrona z kl. II ei (opiekun: p. B. Tomkiewicz, E. Drossel).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a podziękowania za trudną pracę otrzymało również jury.

Organizatorki konkursu Anna Karpińska i Ewa Smoczek serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za występ, wychowawcom za przygotowanie uczniów, a szanownemu jury za sędziowanie.

Zwycięzcy konkursu reprezentowali naszą szkołę na XXIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Gwiazdkowe Harce” pod hasłem „Opowieści ze szkolnego podwórka”.

Nasi uczniowie „ wyharcowali”  w tej edycji czołowe miejsca:

w kategorii klas I:

wyróżnienie - Marcelina Niedźwiecka z kl. Ia ( opiekun: p. I. Czaja),

w kategorii klas II-III:

II miejsce – Maja Mitros z kl. II ei (opiekun: p. B. Tomkiewicz, E. Drossel).

Równolegle do konkursu recytatorskiego odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „ Opowieści ze szkolnego podwórka”.

Nasi uczniowie również i tu zdobyli czołowe miejsca:

w kategorii klas I – II:

I nagroda – Melania Nikolopoulou a kl. II c ( opiekun: p. E. Smoczek),

III nagroda – Dawid Turniak z kl. I f ( opiekun: p. U. Kozakiewicz),

Wyróżnienie – Szymon Kiełczewski z kl. I f ( opiekun: p. U. Kozakiewicz),

Wyróżnienie -  Aurelia Sieńkowska z kl. IIc ( opiekun: p. E. Smoczek),

w kategorii klas III:

II nagroda – Weronika Sobolewska z kl. III a ( opiekun: p. U. Kuczyńska).

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.