SZKOLNY KONKURS EKOKLASA 2015

12 maja w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja SZKOLNEGO KONKURSU EKOKLASA 2015 na poziomie gimnazjum. Organizatorkami konkursu były panie: Dorota Choroszewska i Elżbieta Kierklo.

W tym roku uczniowie w ramach konkursu kręcili krótki film na temat: ”Czy nasza szkoła jest ekologiczna?” Wszystkie drużyny, które zgłosiły się do konkursu wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością, tym bardziej że na wykonanie zadania było bardzo mało czasu – zaledwie 2 godziny lekcyjne.  Dzięki temu mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć i usłyszeć wywiad z panem dyrektorem, popatrzeć jak sumiennie segregują śmieci uczniowie naszej szkoły czy przeżyć nietuzinkowe rozstanie z podobno nowym laptopem.

O tym, która klasa otrzyma tytuł Ekoklasy i puchar przechodni zadecydowali wszyscy gimnazjaliści, który zgromadzili się na prezentacji filmów. Wszystkie krótkometrażówki nagrodzone zostały gromkimi brawami, jednak najbardziej podobał się wszystkim film autorstwa: Damiana Bujnowskiego, Bartłomieja Gawinowicza, Pawła Prawdzika oraz Pawła Łabanowskiego z klasy IIIga.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez organizatorki. Jednak największą nagrodą jest chyba radość z możliwości wykazania się poza schematem lekcji trwającej 45 minut, bo… EKOLOGIA TO NIE NUDA!!! Dlatego też poniżej prezentujemy radosną, ekologiczną twórczość naszej szkolnej młodzieży. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich filmików!! A w przyszłym roku do wspólnej ekologicznej zabawy.

Dorota Choroszewska

Filmy uczestników