Zmagania młodych matematyków

20 maja 2016r. już po raz siedemnasty w Zespole Szkół Samorządowych odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny kl. III „Mistrz zadań tekstowych”, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów.

W konkursie wzięło udział 20 uczestników ze wszystkich augustowskich podstawówek  oraz ze szkół  powiatu augustowskiego -z Lipska, Krasnegoboru i Rygałówki. W bieżącym roku szkolnym patronat honorowy objął Urząd Miejski w Augustowie.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w eliminacjach szkolnych zdobyli następujące noty:
I miejsce-Melania Arthemis Nikolopoulou z kl. III c (wych. E. Smoczek),
II miejsce-Aleksandra Dobrzyniewicz z kl. III a (wych. U. Kuczyńska),
II miejsce- Martyna Kozłowska z kl. III b (wych. B. Tomczuk),
III miejsce- Filip Kułak z kl. III b (wych. B. Tomczuk).
Wszystkie dzieci i ich opiekunowie zostali serdecznie powitani przez panią dyr. Bożenę Huszcza,  która  życzyła im powodzenia. Młodzi matematycy w ciągu 1 godziny mieli uporać się z rozwiązaniem sześciu zadań dotyczących umiejętności praktycznych, między innymi jak daleko jest z Augustowa do Studzienicznej, ile kosztuje obiad dla każdego uczestnika wycieczki, ile godzin czynny jest Dom Kultury w określonym terminie. Uczniowie pracowali  z wielkim zaangażowaniem i ambicją. Podczas oczekiwania na wyniki, korzystali ze słodkiego poczęstunku.
Komisja  wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce- Melania Arthemis Nikolopoulou z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie,
II miejsce- Emilia Monika Buraczyk z Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku,
II miejsce- Karolina Gregorczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie,
III miejsce- Martyna Milewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie,
IV miejsce- Aleksandra Dobrzyniewicz z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie,
IV miejsce- Aleksandra Siedlecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie,
V miejsce- Filip Kułak z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie,
VI miejsce- Maciej Jedliński ze  Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie,
VI miejsce- Martyna Kozłowska z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Augustowie oraz Rada Rodziców przy ZSS w Augustowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w następnym etapie edukacyjnym.

Organizatorzy: Anna Beata Karpińska, Alicja Kulik i Ewa Smoczek.