Wigilia to szczególny czas

Wigilia to szczególny czas , gdzie gromadzimy się w gronie rodzinnym, odświętnie ubrani, przy obficie zastawionym świątecznym stole. To czas, gdy gasną gniewy i spory, gdzie króluje miłość, radość i pokój.  Ludzie są dla siebie milsi. Dzieląc się Opłatkiem mówią sobie dobre słowa, wybaczają i szczerze się do siebie uśmiechają.

21.12.2016 roku w tak miłej i świątecznej atmosferze spotkaliśmy się na Wigilii dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie klasy III F i II D wraz z wychowawczyniami Panią Urszulą Kozakiewicz i Panią Krystyną Wierzbicką przygotowali Jasełka i wprowadzili nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Pan Janusz  Cichor ze swoim zespołem muzycznym, jak co roku przygotował oprawę muzyczną – kolędową.

Ks. Marcin Nowalski odczytał Słowo Boże o Bożym Narodzeniu, a Ks. Kanonik  Wojciech Jabłoński  Proboszcz  Parafii NSJ podzielił się refleksjami z Jasełek i złożył życzenia. Nawiązał  do tego, że nie było miejsca dla Jezusa, a czy w naszych serca jest? Możemy też, jak pasterze przynieść dary i podzielić się z drugim człowiekiem. Diabeł też nie przestaje nas dręczyć i szuka okazji, by zwieść człowieka z właściwej drogi. Święta to Uczta Duchowa, czas odpoczynku wśród najbliższych. Pani Dyrektor Wiesława Chrulska w nawiązaniu do sytuacji panującej na świecie stwierdziła, że my nie lękamy się modlitwy i naszych  chrześcijańskich tradycji. Życzyła zgromadzonym na Wigilii spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Jasełka, dzielenie się opłatkiem i wspólny stół wigilijny -  wprowadziło nauczycieli, pracowników i zaproszonych gości w nastrój świątecznych refleksji.

Jezus mówi „Idźcie i głoście” więc wszędzie, gdzie będziemy przeżywać czas Świąt, głośmy Dobrą Nowinę, że Jezus się narodził, nasz Zbawiciel. Niech zagości we wszystkich sercach nadzieja  przyszłego NIEBA.