Szkoła Podstawowa nr 3

im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

Finał województwa w pływaniu

W czwartek 5 kwietnia 2018 na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w pływaniu drużynowym. W zmaganiach wzięły udział szkoły z terenu województwa podlaskiego, które w wyniku eliminacji zakwalifikowały się do udziału w finale.  Bardzo dobrze spisali się w tych zawodach uczniowie SP 3 Augustów, którzy jako jedyni reprezentanci Augustowa dostali się do finału województwa.

Podopieczni Katarzyny Łebskiej wywalczyli trzecie  miejsce w sztafecie chłopców, ustępując pola Szkole Podstawowej nr 29 z Białegostoku oraz Szkole Podstawowej nr 10 z Suwałk. W szkołach tych prowadzone są klasy sportowe, w których uczniowie na co dzień trenują w klubach sportowych.

Drużyna chłopców SP 3 płynęła w składzie: Jakub Karpiński, Maksym Jadeszko, Adrian Pretko, Dominik Krzyżewski, Szymon Hanysz, Michał Gąsiewski. Indywidualnie na dystansie 50 m stylem grzbietowym mistrzem województwa został Jakub Karpiński. Na uwagę zasługuje także dobry start innych zawodników: Juli Wawiórko, Anety Staniszewskiej, Oliwii Daniszewskiej, które, będąc młodszymi zawodniczkami również zdobyły punkty dla szkoły. Drużynowo chłopcy wywalczyli czwarte, a dziewczęta, podopieczne Rafała Jerucia, piąte miejsce.