Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Inscenizacja wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima w czytelni szkolnej

W styczniu w czytelni szkolnej z okazji Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych, dzieci mogły poznać mistrzowski warsztat literacki jednego z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego Juliana Tuwima - utalentowanego klasyka, polskiej literatury dziecięcej.

Wiersze dla dzieci to ta część twórczości Juliana Tuwima, którą wszyscy znamy i z którą najbardziej kojarzy nam się ów poeta. Wiersze te, to rymowane opowiastki o różnych postaciach, przedmiotach, jedzeniu i zwierzętach. Wszystkie są napisane dowcipnym językiem, wszystkie opisują jakiś fragment rzeczywistości, wiele z nich ma ukryty morał lub przesłanie.
Z bogatego dorobku poety zaprezentowaliśmy wiersz, ceniony i lubiany przez wszystkie dzieci – RZEPKA. Inscenizacja wiersza została przygotowana przez uczniów z kl. IVei i Va pod opieką p. D. Zawadzkiej.

Dziękujemy wszystkim za rozsmakowanie się w  poezji Juliana Tuwima i wspólną zabawę.


D.Z.

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów