Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Kolęda w szkole

20 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, czyli świąteczne spotkanie kapłana ze społecznością szkolną.

 

Uroczystość  rozpoczęła się powitaniem gości przez Panią Dyrektor Wiesławę Chrulską, która niezwykle ciepłymi słowami wprowadziła zebranych w atmosferę kolędową.

Następnie zaprezentowano montaż słowno – muzyczny w wykonaniu Gabrieli Bagińskiej VI F, Pauliny Kukuć VI F, Julii Tokarzewskiej VI F, Julii Kopiczko III Ga, Gabrieli Kleczkowskiej III Ga, Małgorzaty Kulik III Ga, Konrada Boszko III Ga, Dawida Bartoszewicza III F, Karoliny Jaśko III F, Laury Bartoszewicz III F, Weroniki Stankiewicz III F, Oliwii Zamożniewicz III F, Elizy Szczecina II D oraz Pana Janusza Cichora i jego zespołu, nawiązujący do Narodzenia Pana Jezusa i przeplatany kolędami.

Potem głos zabrał burmistrz - Pan Wojciech Walulik i kierownik Wydziału  Edukacji - Pan Dariusz Szkiłądź, którzy podziękowali za zaproszenie i pogratulowali wszystkim nagrodzonym w konkursach. Następnie ks. Marcin Nowalski odczytał Słowo Boże przewidziane na ten dzień, a po nim ks. Kanonik Wojciech Jabłoński - proboszcz Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego - poprowadził modlitwę w intencji społeczności szkolnej oraz  zaproszonych gości, uwzględniając również tych, którzy odeszli do Pana. Ta część uroczystości zakończyła się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Dzisiaj w Betlejem” i pokropieniem przez księdza wszystkich zebranych święconą wodą.

Następnie burmistrz -  Pan Wojciech Walulik oraz kierownik Wydziału  Edukacji – Pan Dariusz Szkiłądź wręczyli uczniom stypendia motywacyjne za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Wręczono również nagrody za uzyskane miejsca w XVII Miejskim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Od tego roku patronat nad nim objął Burmistrza Miasta Augustowa. Do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół Samorządowych, Zespół Szkół Specjalnych, Zespół Szkół Samorządowych Nr 2, Zespół Szkół Społecznych STO w Augustowie, Szkoła Podstawowa nr 9, Gimnazjum nr 4 w Augustowie. 129 uczniów wykonało 92 szopki, wykorzystując różne pomysły i materiały.

Komisja konkursowa w tym roku miała wyjątkowo dużo pracy. Szopki wykonane przez uczestników były przepiękne i bardzo różnorodne, co było widać na wystawie.

Nagrody wręczyli zaproszeni goście: burmistrz -  Pan Wojciech Walulik i ks. proboszcz Wojciech Jabłoński.

Na zakończenie wizyty ks. proboszcz Wojciech Jabłoński udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

Nagrody laureatom konkursu ufundowali: Urząd Miasta Augustowa, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie, ks. proboszcz Wojciech Jabłoński, Kino Iskra, Hurtownia SEZAM, Księgarnia ATENA i Pizzeria Gruby Benek.

 Serdeczne dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie konkursu.

 A.W.


   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów