Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Ferie zimowe bezpieczne, zdrowe i sportowe

Od  23.01.2017 r. do 3.02.2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych odbyły się półkolonie zimowe pod hasłem „Ferie zimowe bezpieczne, zdrowe i sportowe”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie owej placówki.

Przez 10 dni 45 – osobowa grupa dzieci z klas II – VI brała udział w różnorodnych grach i zabawach ruchowych, terapeutycznych, plastycznych, zręcznościowych, sportowych, muzycznych, relaksujących, rytmicznych, cyrkowych, a nawet logicznych – jednocześnie integrujących cały zespół. Podczas prowadzonych zajęć szczególną uwagę wychowawcy zwracali na bezpieczeństwo uczestników. Już pierwszego dnia wspólnymi siłami został opracowany regulamin zimowiska, który określał prawidłowe zasady zachowania się w czasie wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć i zobowiązywał do bezwzględnego przestrzegania jego wytycznych. Poza tym przed każdym wyjściem dzieci były zapoznawane z innymi odpowiednimi zarządzeniami obowiązującymi w danym miejscu: na lodowisku, w wypożyczalni sprzętu, w kinie, na basenie czy w lesie. Ponadto zostały zorganizowane także spotkania ze strażakami, policjantami i pielęgniarką, po to, by stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do zimowego wypoczynku i wskazać im prawidłowe zachowanie się w nietypowych sytuacjach życiowych. Poruszono zagadnienia takie jak: szkodliwość alkoholu i środków odurzających, skutki palenia papierosów i przebywania w towarzystwie takich ludzi, nieufność w stosunku do nieznanych osób, bezpieczne poruszanie się po drogach, unikanie zagrożeń pożarowych i zatruć tlenkiem węgla (czadem), bezpieczne zachowanie się na zamarzniętych akwenach wodnych, pierwsza pomoc. Dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt służb mundurowych, pojazdy i ćwiczenia ratowniczo - gaśnicze, a także umiejętności  psa patrolowo-tropiącego.

Nietuzinkowymi atrakcjami były wycieczki autokarowe. Pierwsza - do Grajewa na lodowisko, druga zaś do Nadleśnictwa Augustów, gdzie zorganizowano zajęcia terenowe w lesie oraz ognisko, któremu towarzyszyło pieczenie kiełbasek. Poza tym uczestnicy półkolonii zimowych wzięli udział w konkursach plastycznych i przyrodniczo-ekologicznych, rozwiązywali krzyżówki i zagadki. W kinie oglądali film pt. „Balerina”, na basenie rozwijali swoje umiejętności pływackie, uczyli się tańca rozrywkowego, a także wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu TWA. Codziennie dzieci otrzymywały poczęstunek w postaci półsłodkich drożdżówek.

Półkolonijne atrakcje były możliwe dzięki dotacji z  Urzędu Miasta w Augustowie oraz Towarzystwa Młodego Krechowiaka. Do tak udanego wypoczynku przyczyniło się wiele osób: zastępca komendanta policji nadkom. Marek Andrzej Bogdan, kom. Paweł Jakubiak, kpt. mgr Marek Narel (zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie), strażacy- Lech Gryszko, Tomasz Zawieja i Marcin Mielniczek, Joanna Jadeszko z Nadleśnictwa Augustów, zespół TWA (Grzegorz Drążek, Tomasz Drążek i Jarosław Drążek), pielęgniarka Irena Choroszewska oraz Izabela Ziarko z Podlaskiej Komunikacji Samochodowej. 

Organizatorzy składają wszystkim serdeczne podziękowania.  

 A.W.


   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów