Czytać każdy może

9  marca 2017r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego dla klas II - III „ Czytam pięknie i ze zrozumieniem”. Uczniowie wykazali się dużą dozą logicznego myślenia i umiejętnością wyciągania wniosków. Popisywali się też gruntowną znajomością techniki głośnego czytania.

Niezależne jury w składzie: p. A. Jankowska, p. K. Kwoska i p . D. Zawadzka sprawiedliwie oceniło zmagania wszystkich uczestników konkursu.

Wyniki Szkolnego Konkursu „ Czytam pięknie i ze zrozumieniem” są następujące:

I miejsce - Wasilewska Julia z kl. III c - wych. Anna Sturgulewska

II miejsce – Koronkiewicz Kacper z kl. II g - wych. Mirosław Kuligowski

III miejsce - Szczecina Eliza z kl. II d – wych. Krystyna Wierzbicka

Wyróżnienia zdobyli: Zyskowski Jakub z kl. III ei – wych. Aneta Stelmachowicz oraz Chudowolski Jakub z kl. II gi – wych. Ewa Smoczek.

Wszystkim zwycięzcom  oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.

Organizatorzy konkursu:
 Elżbieta Drossel - Chilimoniuk oraz Zofia  Elżbieta Walicka

W dniu 15 marca bieżącego roku w/w uczniowie reprezentowali naszą szkołę w finale Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „ Czytam pięknie i ze zrozumieniem” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 przy ul. Tartacznej 21 w Augustowie. W czytelnicze szranki stanęła ogromna liczna uczniów. Wszyscy zmierzyli się z tekstami pióra Astrid Lingren. Poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany. W pierwszym etapie uczestnicy losowali fragmenty książek Astrid Lingren, czytali je bez przygotowania, a później odpowiadali na pytania komisji. Były to momenty niezwykle stresujące i emocjonujące. W przerwie jury podsumowało swoje oceny i po długim czasie poznaliśmy nazwiska finalistów. W grupie tej znalazło się dwoje z naszych uczniów; Wasilewska Julia i Koronkiewicz Kacper. Niestety, Szczecina Eliza nie zakwalifikowała się do wąskiego grona. Nie mniej jednak jej udział w konkursie można nazwać sukcesem. W  części finałowej zmagań dzieci czytały głośno po krótkim przygotowaniu taki sam dla wszystkich tekst. Komisja miała nie lada problem z wyborem zwycięzców, bo tak naprawdę wszyscy zasłużyli na słowa wielkiego uznania. Po burzliwych obradach przewodnicząca komisji  p. Krystyna Fiodorow ogłosiła wyniki. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy III c - Julia Wasilewska. Kacper swój udział zakończył na półfinałach. Uczestnikom konkursu, ich rodzicom i wychowawcom gratuluję tak ambitnych dzieci. Wszystkim życzę dalszych sukcesów w szkolnej karierze Brawo!

Opiekun grupy uczestniczącej w konkursie - Anna Sturgulewska