Żyj smacznie i zdrowo!

Dzięki zaangażowaniu dziewcząt z klasy III gA: Oliwii Bagan, Gabrieli Kleczkowskiej, Justyny Koniecko, Julii Kopiczko, Martyny Krawcewicz i pani Doroty Głowackiej w świetlicy szkolnej  zrealizowano Program Ogólnopolski „Żyj smacznie i zdrowo” promujący zdrowy tryb życia, racjonalne żywienie i smaczne gotowanie.

Pracę z programem rozpoczęto od dokładnej analizy dostarczonych przez organizatora programu, czyli "Winiary" pomocy dydaktycznych i  naukowych.  Były to filmy edukacyjne, plakaty oraz publikacje  pomocne w realizacji zadania. Dziewczęta wraz z nauczycielką  podjęły decyzję o przeprowadzeniu na terenie szkoły akcji promującej zdrowe odżywianie wśród dzieci z klas I-III SP. Uznały bowiem, iż szczególnie ważne jest, aby wśród najmłodszych nieustannie wzmacniać świadomość dotyczącą żywienia, by niezdrowe przekąski, słodycze oraz bierny styl życia nie wydawały się atrakcyjne dla dzieci. Kolejnym etapem akcji było przygotowanie przez dziewczęta z klasy III gA planu działań związanych z przeprowadzeniem zajęć edukacyjnych w grupie młodszych dzieci naszej szkoły. Każda z dziewcząt  biorących udział w zadaniu miała przygotować plakaty i materiały dydaktyczne do akcji. Swoje pomysły przedstawiliśmy 4 i 11 kwietnia 2017 r. podczas spotkań zespołu.

11 kwietnia 2017 roku grupa gimnazjalistek od rana przygotowywała szkolną świetlicę - rozwieszono plakaty, przygotowano stoliki, zdrowe produkty, sztućce i naczynia do pokazu. Zabawy muzyczno-ruchowe dla dzieci uczęszczających do świetlicy  trwały do godziny 17.00. Dzieci brały aktywny udział w prelekcjach, zabawach, degustacjach przygotowanych przez starsze koleżanki.  Każde z uczestniczących w zajęciach dzieci  otrzymało na koniec zajęć owoce i warzywa, które lubi. Rodzice odbierający swoje pociechy ze świetlicy również mogli popisać się swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania oraz właściwych nawyków żywieniowych. Dzieci miały ponadto zadanie, by przygotować w domu wraz z rodzicami zdrowy posiłek.

Dzień pod hasłem “Żyj smacznie i zdrowo” w świetlicy szkolnej okazał się sukcesem!