„Różaniec do granic”

7 października 2017 r. a dokładniej w święto Matki Bożej Różańcowej dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z katechetami, nauczycielami i rodzicami licznie uczestniczyła w „Różańcu do granic” w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej z różańcem w ręku i z modlitwą na ustach pielgrzymując do Bazyliki Mniejszej NSJ w Augustowie.

Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński, natomiast konferencję ascetyczną wygłosił ks. dr Wojciech Serowik. W mniej licznej grupie nasza młodzież pod opieką s. Wiesławy Kuliś uczestniczyła w tej ogólnopolskiej modlitwie w Gibach, a potem ruszyła z pielgrzymką szlakiem papieskim do Sejn. Pomimo zapowiadanej złej pogody frekwencja dopisała. Modliliśmy się wspólnie z całą Polską i naszymi rodakami przebywającymi za granicą o pokój w Ojczyźnie i na całym świecie. Dzieci i młodzież, również czują tę potrzebę i zaświadczyli to swoją liczną obecnością.

Tęcza na niebie, która ukazała się w wielu miejscach Polski jest znakiem silnie przemawiającym dla ludzi wierzących, że Pan Bóg czuwa nad nami i słyszy nasze prośby przedstawiane w modlitwie, czy to indywidualnej czy też wspólnej. Moc płynie z krzyża Chrystusowego, a Maryja jest najlepszą Matką i Królową.  Różaniec jest narzędziem skutecznym na każde zło i nie wypuszczajmy go z naszych rąk, bo w nim jest siła i lekarstwo na każdą chorobę.

s. Wiesława Kuliś

Jarosław Zyskowski