Wigilijnie

„Każdy z nas jest trochę ciemny, trochę jasny…(…) A Bóg przychodzi do nas przez człowieka, który żyje obok.” Wielu uczniów, jak i dorosłych, tę myśl wyniosło w sercu po zajęciach, które odbyły się 21 grudnia w naszej szkole. Ostatniego dnia nauki, przed zimową przerwą świąteczną, uczyliśmy się czegoś zupełnie innego niż procenty, odmiana rzeczownika czy też wpływ dwutlenku węgla na rozwój organizmów  żywych. Nie było lekcji. Nie było przerw. Nie było pisania, odpytywania, testowania. A jak wiele nauki!

Było Spotkanie. W atmosferze świąt Bożego Narodzenia podzielili się opłatkiem pracownicy szkoły, uczynili to  też uczniowie z wychowawcami. Podczas oglądania przedstawienia pt.”Wigilijny sen” niejednemu z widzów zakręciła się w oku łza wzruszenia, zaś wspólnie śpiewane kolędy zachęcały do „tupania nóżką” w ich rytmie. W ten sposób odkryliśmy, że istotą dobrze przeżytych świąt nie jest kolorowa choinka lub ładnie zapakowane prezenty, lecz bliskość z drugim człowiekiem. Również tym ze szkolnej ławki.

Dominika Kiełczewska