Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Konkurs Szopek ma już 18 lat

W tym roku ulubiony przez uczniów konkurs szopek osiągnął pełnoletność. To już XVIII Miejski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Pod wieloma względami był wyjątkowy. Rozstrzygnięcie konkursu i wystawa nagrodzonych prac odbyły się  w wyjątkowym miejscu - w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.

 

Parafianie uczestniczący we Mszach Św. zainteresowaniem oglądali szopki wykonane przez uczniów i ich rodziców. Do konkursu przystąpiły następujące szkoły augustowskie: Szkoła Podstawowa nr 2,  Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa LET’S TALK, Gimnazjum nr 7, Zespół Szkół Specjalnych, Zespół Szkół Społecznych STO w Augustowie.  W konkursie wzięło udział 91  szopek, wykonanych przez 125 uczniów. Mogliśmy podziwiać coraz to nowsze pomysły  i sposoby wykonania szopek – komisja konkursowa miała bardzo dużo pracy. Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Augustowa, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie, Ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński, Kino Iskra,  Księgarnia ATENA, Księgarnia Dom Książki. Serdecznie dziękujemy. Na rozstrzygnięciu konkursu byli obecni: Pan Burmistrz Wojciech Walulik, Pan Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Dariusz Szkiłądź, Ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński, Pani Dyrektor Wiesława Chrulska, nauczyciele i wychowawcy, rodzice i uczestnicy konkursu.  Uroczystość uświetnili nasi młodsi koledzy i koleżanki z kl. Ic i kl. IVa pod kierownictwem i opieką pani Iwony Czaja, śpiewając i grając wesołe kolędy.

Nagrody otrzymali:

 1. Amelia Giedrojć kl. I SP6
 2. Wiktoria Jarmoszko kl. I c SP3
 3. Zofia Kielich kl. I SP6
 4. Karolina Siemienowicz, Aleksandra Kozłowska, Gabriela Niewińska kl. III c SP3
 5. Szkoła Podstawowa LET’S TALK kl. „0”
 6. Marta Twardowska kl. VI a SP2
 7. Magdalena Jurczyk kl. V SP2
 8. Weronika Kunda i Martyna Mikołanis kl. IV b SP2
 9. Monika Jurczyk kl. IV c SP2
 10. Karolina Chodorowska i Amelia Kalinko Kl. IV b SP3
 11. Michał Żukowski,  Kacper Pokorski,  Julia Bochonko kl. VI – VII SP7
 12. Miłosz Zagórski kl. VI c SP3
 13. Aleksandra Konopko VI SP6
 14. Dobkowska Agnieszka IV b Szkoła Społeczna
 15. Natalia Filipkowska kl. V b SP2
 16. Martyna Górecka kl. V ei SP3

 

Wyróżnienia:    

 1. Wojciech Danowski kl. I c SP3
 2. Aleksandra Szumska kl. III g SP3
 3. Michał Gorajewski III ei SP3
 4. Antonina Kotwica kl. III SP6
 5. Oliwia Zielińska, Julia Choroszewska kl. III c SP3
 6. Szymon Prawdzik kl. III a SP3
 7. Marcel Magdziarek kl. I SP6
 8. Bartosz Kuryło kl. VII f SP3
 9. Ewelina Klejps, Maja Wasilewska kl. VI as SP3
 10. Zespół rewalidacyjno – wychowawczy (Studzieniczna)
 11. Rafał Wiszowaty IV b SP2
 12. Julia Sudnik kl. V di SP3
 13. Maria Kotarska kl. IV d SP3
 14. Krysia Rudziewicz, Maja Śniadkowska kl. IV ei SP3
 15. Michał Gąsiewski kl. V c SP3
 16. Natalia Bujnowska kl. IV d SP3
 17. Łukasz Harasim  kl. V SP3
 18. Kinga Kozłowska, Kacper Suchodolski kl. V SP6
 19. Julia Wilczewska, Izabela Chojnowska kl. III gci SP3
 20. Martyna Razmierska, Magdalena Zapolska,  Aleksandra Kazberuk, Klaudia Kurczyńska,  Anna Barcikowska,  Lianna Panosyan Gim nr 7

Serdecznie gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby konkurs mógł się odbyć i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 Renata Drążek i  Jarosław Zyskowski

 

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 431 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów