Sprawozdanie z wyjazdu do Parku Naukowo – Technologicznego w Suwałkach

Dnia 2 marca grupa uczniów naszego koła naukowego przyrodników w ramach projektu „Edukompetentni” pojechała do Suwałk do Parku Naukowo – Technologicznego w celu zgłębienia tajników anatomii człowieka.

Wyruszyliśmy rano autokarem wraz z panią Katarzyną Wiszniewską i Dorotą Choroszewską. Po przybyciu na miejsce mieliśmy możliwość dokładnego przyjrzenia się wnętrzu karetki. Pokazano nam jej wyposażenie. Mieliśmy również możliwość położenia się na noszach.

Następnie widzieliśmy fantomy z różnymi urazami. Pani przewodnik pokazała nam różne rany i opowiadała, jak udzielać pierwszej pomocy w niektórych sytuacjach. Potem zobaczyliśmy, jak wygląda dziecko po porodzie i mieliśmy możliwość podtrzymania torby imitującej dziecko w brzuchu matki, aby przekonać się, jaki to ciężar. Na końcu każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca karetki. W jej symulatorze pędziliśmy ambulansem ulicami miasta.

Wszyscy uważamy, że był to bardzo pouczający, ale i ciekawy oraz zabawny wyjazd.

Aleksander Łoboda kl. Vc