Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Słodkie bufety w „Trójce”

W ostatnim tygodniu w naszej szkole zostały zorganizowane dwa słodkie bufety. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy kupując słodkości wspierali dwa szlachetne cele.

19 lutego 2019r. uczniowie z lasy IIIgb pod czujnym okiem pani Izabeli Bogdanowicz sprzedawali domowe wypieki po to, by zgromadzić środki na rzecz  Augustowskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Kudłacz”. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane opiekunowi stowarzyszenia i pozwolą na zakup karmy dla bezdomnych psów i kotów.

Z niemałym niepokojem zdecydowaliśmy się na organizację drugiego słodkiego bufetu. Niepokój wynikał z tego, że akcja miała odbyć się niespełna dwa dni po poprzedniej. Obawialiśmy się, czy apetyt na słodycze nie został już zaspokojony i harcerze, którzy tym razem organizowali akcję, będą jej wynikiem usatysfakcjonowani. Okazało się, że obawy były nieuzasadnione. Akcja  z dnia 22.02.2019r. „Słodki bufet na rzecz Augustowskiej Drużyny Harcerskiej ENIGMA” zakończyła się sporym sukcesem. Dzień Myśli Braterskiej, bo właśnie w ramach tego święta, organizowana była zbiórka, to czas, kiedy harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki oraz czasem organizują takie właśnie akcje. Pieniądze, które zgromadzili, pozwolą im na dofinansowanie, np. wyjazdu czy zakupu koszulek.

Wszystkim, którzy przynieśli ciasta i tym, którzy je potem kupowali, wspierając obie akcje,  składamy ogromne podziękowania.

P. Nosalik, K. Kwoska

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 410 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów